32. Memoriał Kazimierza Mateji – relacja

W niedzielę, 28 lipca 2024 roku na zbiorniku Cegielnia – wyrobisko w Grodkowie odbyła się 32. edycja Memoriału Kazimierza Mateji, czyli drużynowe zawody spławikowe. Zawody od kilku lat mają formułę rywalizacji w dwuosobowych drużynach. W tym roku uczestniczyło 20 zespołów.

Pogoda nie rozpieszczała startujących – deszcz padał przez większość dnia, a porywy wiatru dodatkowo utrudniały zadanie zawodniczkom i zawodnikom.

W zawodach zwyciężyła drużyna Team Samol – chłopy w składzie Łukasz Niewelt (2 punkty sektorowe) i Krzysztof Samol (1 punkt sektorowy). Drugie miejsce zajęła drużyna Sajmon Team – Janusz Pawlak (3 pkt.) i Krzysztof Szymaniec (5 pkt). Natomiast na trzeciej lokacie sklasyfikowany został jedyny kobiecy zespół w stawce Team Samol – kobiety  – Patrycja Korczewska (6 pkt.) i Joanna Drgas (2 pkt).

Najwyższy wynik w sektorze A uzyskał Zdzisław Borowicz – 4170 g., natomiast w sektorze B – Krzysztof Samol – 8115 g.

Indywidualnie najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Samol z wagą 8115 g, natomiast najlepszą zawodniczką Joanna Drgas – 4720 g.

Puchary i nagrody wręczała Pani Krystyna Mateja wraz z wnukiem Michałem.

Pełne wyniki w załączniku.

Pliki do pobrania

• wyniki-xxxii-memorial-mateji-2024.pdf